به نام خدای شنهای طبس

شفا با آیه شفا

سید محمود حمیدى نقل مى کرد:

در مرض عمومى آنفلونزا (محرم 1337 هجرى قمرى ) که بیشتر اهالى شیراز، حتى من و خانواده ام ، بدان مبتلا شدیم . من از شدت مرض بیهوش شدم و در حال بیهوشى ، مرحوم سید میرزا (امام جماعت مسجد فتح ) را دیدم که در مسجد وکیل پس از نماز جماعت به یک نفر گفت :

به مردم بگو دست راست خود را بر دو شقیقه خود گذارید و آیه شریفه :

و ننزل من القرآن ما هو شفاء و رحمه للمومنین و لا یزید الظالمین الا خسارا(281)

را هفت مرتبه بخوانید، و این آیه را بر هر که بخوانید خدا شفا مى دهد. چون به هوش آمدم این آیه شریفه را هفت مرتبه خواندم ، خدا مرا شفا داد. برخواستم و دست بر شقیقه فرزندم گذاردم او هم شفا پیدا کرد و از بستر بیمارى برخواست .

بدین ترتیب آیه را بر تمام اهل خانه خواندم همه آنان شفا یافتند. پس از آن سال هر کس از خانواده ام به سردردى ، دچار مى شد، همین آیه را بر او مى خواندم ، فورا شفا مى یافت .(282)

وَنُنَزِّلُ مِنَ الْقُرْآنِ مَا هُوَ شِفَاءٌ وَرَحْمَةٌ لِلْمُؤْمِنِینَ وَلَا یَزِیدُ الظَّالِمِینَ إِلَّا خَسَارًا ۸۲
و ما آنچه را براى مؤمنان مایه درمان و رحمت است از قرآن نازل مى ‏کنیم و[لى] ستمگران را جز زیان نمى‏ افزاید (۸۲)

منبع: کتاب (تاثیر قرآن در جسم و جان) نوشته صالحى حاجى آبادى

lish.ir/1u49

https://library.tebyan.net/fa/Viewer/Text/151158/47

آیه اى در معالجه تب (ربع )(283)

حسن ابن طریف گفت : دو مسئله در دلم خطور کرد که خواستم به وسیله نامه از حضرت امام حسن عسگرى (علیه السلام)بپرسم . یکى درباره این که ، وقتى حضرت حجه بن الحسن (علیه السلام ) قیام کند به چه نحو میان مردم حکم مى کند، و مجلس حکم وى در کجا است ؟ دیگرى درباره این که دوا و علاج تب (ربع ) چیست ؟ ولى سوال دوم را فراموش کردم و ننوشتم .

وقتى حضرت امام حسن عسگرى (علیه السلام ) جواب را فرستاد دیدم در آن نوشته بود حضرت حجه (علیه السلام ) وقتى قیام کند، مثل حضرت داود (علیه السلام ) به علم خود (و به باطن اشخاص ) در میان مردم حکم مى کند و شاهدى هم نمى خواهد.
و در ذیل آن نوشته بود. مى خواستى در مورد تب (ربع ) بپرسى و فراموش کرده بودى ، این آیه را در ورقه اى بنویس و بر شخص تبدار بیاویز، به اذن خدا (انشا الله ) شفا پیدا مى کند. و آیه این است :

یا نارى بردا و سلاما على ابراهیم (284)

حسن بن طریف مى گوید: ما به همین دستور که امام حسن (علیه السلام ) داده بودند، عمل کردیم و مریض مورد نظر خوب شد.(285)

قُلْنا یا نارُ کُونی‏ بَرْداً وَ سَلاماً عَلی‏ إِبْراهیمَ

( سرانجام او را به آتش افکندند ولی ما ) گفتیم: ای آتش! بر ابراهیم سرد و سالم باش!»

منبع: کتاب (تاثیر قرآن در جسم و جان) نوشته صالحى حاجى آبادى

lish.ir/1u49

https://library.tebyan.net/fa/Viewer/Text/151158/47

سید محمود حمیدى: در مرض عمومى آنفلونزا 1337قمرى که بیشتر اهالى شیراز بدان مبتلا شدند ؛ از شدت مرض بیهوش شدم ، در حال بیهوشی مرحوم سید میرزا (امام جماعت) را دیدم گفت: به مردم بگو دست راست خود را بر دو شقیقه خود گذارید و آیه: وَنُنَزِّلُ مِنَ الْقُرْآنِ مَا هُوَ شِفَاءٌ وَرَحْمَةٌ لِلْمُؤْمِنِینَ وَلَا یَزِیدُ الظَّالِمِینَ إِلَّا خَسَارًا را 7مرتبه بخوانید، تاخدا شفا دهد. چون به هوش آمدم این آیه شریفه را 7مرتبه خواندم ،خدا مرا شفا داد. بعد بر تمام اهل خانه خواندم همه آنان شفا یافتند!

مشخصات

آخرین مطالب این وبلاگ

آخرین ارسال ها

آخرین وبلاگ ها

آخرین جستجو ها