به نام خدای شنهای طبس

کاش ربنای دعایمان ، امامی باشد که دوازده قرن است دل خونینش همه مصائب عالم را میبیند و منتظر توجه ماست تا عالم را تغییر دهد.

به نام خدای شنهای طبس

خوب است گاهی به این بیاندیشیم که دوازده قرن است ، دلی خونین و رنجور همه مصائب ، بلاها و مشکلات عالم را میبیند ، برای همه آنها راهکار دارد ، توان اجرا و اقدام دارد ، ولی برای عملی شدن آنها نیاز به توجه ما دارد.

دوازده قرن است فراموشش کردیم ، برخی مان شاید جمعه ها صلواتی و ذکری میگوید ، که مثلا زمینه ساز ظهورش باشیم! ، غافل از اینکه او سربازی میخواهد که پای کار باشد ، ما پای کار که هیچ ، حال کار هم نداریم.

ما گرفتار روزمرگی هستیم!

برخی هم میگویند دست ما نیست ، تقدیر خداوند هر چه بخواهد همان خواهد شد ، خدا فعلا ظهور نمیخواهد ، که اگر میخواست با این اوضاع صدباره ظهور محقق شده بود ،
نه خواهر من ، نه برادر من همه اش دست ماست ، از همان روزی آن ملعون (ابلیس) بر انسان سجده نکرد ، ماراتن نقش افرینی انسانها مبنی بر اشرف بودن مخلوقات خداوند ، شروع شده و تا زمان معین ادامه دارد .

و تو ای بچه شیعه مدعی یاری امام زمان! در این عرصه و میدان چه کاره ای؟
.
.
.
گفت: مگر از تقدیر خداوند میشود رهایی یافت!
گفتم: شاید تقدیر پروردگار آن باشد که تو از خدا خواهی!! .
.
در قرآن سورۀ نمل آیۀ 62 آمده است:
أَمَّنْ یُجیبُ الْمُضْطَرَّ إِذا دَعاهُ وَ یَکْشِفُ السُّوءَ

و در حدیثی از امام صادق (ع) چنین آمده: " این آیه در مورد مهدى از آل محمد (ع) نازل شده، به خدا سوگند مضطرّ واقعی خود او است،
منبع: مجلسی، محمد باقر، بحار الأنوار ، ج ‏68، ص 118، مؤسسه الوفاء، بیروت، 1404 هـ ق.

www.islamquest.net/fa/archive/question/fa7670
 #امام_زمان #ظهور #امام_مهدی #بشارت #سرباز_امام_زمان #ولیعصر #حدیث #مضطر #امام_صادق #تقدیر #اندیشه_اسلامی #صلوات #شیطان #ربنا #دعا #خدا #خداوند #پروردگار #دلنوشته #دل_نوشته #دعا_کردن #دعاکردن #التماس_دعا #راز_و_نیاز #اربعین #پیاده_روی #کربلا #عاشورا #امام_حسین نجف #کوفه عراق ایران

مشخصات

آخرین مطالب این وبلاگ

آخرین ارسال ها

آخرین جستجو ها