به نام خدای شنهای طبس

زینب ۵ ساله‌اش می‌گوید: بهشت تلفن ندارد، من با بابا حرف بزنم؟

به نام خدای شنهای طبس
همسر شهید مدافع حرم ، عبدالله باقری:
در وصیت نامه اش نوشته بود:
بچه‌ها گل‌های زندگی من هستند، مثل خودت تربیتشان کن/ به خاطر همه نبودن‌هایم عذر می‌خواهم بچه‌ها گل‌های زندگی من هستند، مراقبشان باش و مثل خودت تربیتشان کن، اگر برگشتم که ان شاالله جبران می‌کنم و اگر نیامدم باز هم بخشش از شماست،به خاطر همه غیبت‌ها و نبودن‌هایم عذر میخواهم.» زینب می‌رفت داخل کوچه و عکس‌های پدرش را می‌بوسید/مردم با دیدن این منظره بیشتر گریه می‌کردند

زینب آن روز رفت منزل عمویش،شب هم که آمد و عکس‌ها را که به دیوار زده بودند و دیده بود، دائم می‌رفت جلوی پنجره و نگاه می‌کرد و می‌خواست که فقط به کوچه برود. آن موقع هم هوا سرد بود. می‌گفت: می‌خواهم بروم توی کوچه و عکس بابا را ببوسم.» داخل کوچه هم که می‌رفت، این حرف‌ها را می‌زد و عکس‌ها را میبوسید و مردمی که بیرون ایستاده بودند و این منظره را می‌دیدند، بیشتر گریه می‌کردند. خیلی سخت بود. آن یک هفته‌ای که می‌خواستند پیکر را بیاورند، دائم بیرون بود و طاقت نداشت در خانه بماند.

الان چه درکی از شهادت پدرش دارد؟

وقتی همه می‌گویند که تیر خورده، کمی میفهمد. ما به زینب می‌گوییم:بابا زنده و در بهشت است» میگوید: نخیر شما دروغ می‌گویید، بابای من مرده، چرا الکی می‌گویید که بابایم زنده است» خیلی متوجه نمی‌شود و مثلا وقتی من می‌گویم:بابا بهشت است» می‌گوید:خب برویم بهشت یا این که ما کی بهشت می‌رویم؟» می‌گویم:ما هر موقع کارهای خوب کنیم، بعد بهشت می‌رویم» می‌گوید:بهشت تلفن ندارد تا من با بابا حرف بزنم؟ خب من دلم تنگ شده و می‌خواهم صدایش را بشنوم، چرا نمی‌آید، بابا دلش برای ما تنگ نمی‌شود؟» که من می‌گویم:بابا زنده است و می‌تواند ما را ببیند.» شبی که عکس پیکر پدر را دید؛ صورتش خیس خیس بود

زینب نمیخواهد بگوید که گریه میکند و همیشه وقتی گریه‌اش میگیرد، فقط میگوید:چشمم میسوزد» یا سر چیزهای مختلف بهانه میگیرد و از آن طریق گریه میکند. وقتی حرف میزنیم یا فیلم و عکس می بینیم یا نشان میدهند، میگوید:خوابم می‌آید.» و میرود زیر پتو گریه می‌کند. زیاد حرف نمی‌زند.
.tasnimnews.com/fa/news/1395/07/28/1215716
.

زینب ۵ ساله‌اش می‌گوید: بهشت تلفن ندارد، من با بابا حرف بزنم؟

https://www.tasnimnews.com/fa/news/1395/07/28/1215716

مشخصات

آخرین مطالب این وبلاگ

آخرین ارسال ها

آخرین جستجو ها